Aktualności

Przewozy międzynarodowe Mega Tur

Co warto zobaczyć w Niemczech?

  • 30 maja 2017

Graniczące od zachodu z Polską Niemcy, to bardzo atrakcyjny kraj pod względem turystycznym, o czym często zapominamy traktując go jako kraj tranzytowy. Chętnie korzystamy z niemieckich, znakomitych autostrad, jeździmy na zakupy do niemieckich marketów lub odwiedzamy mieszkającą w nim rodzinę, tymczasem atrakcje turystyczne Niemiec niczym nie ustępują tym w bardziej lubianych przez nas krajach, jak Włochy czy Francja.wyjazd do niemiec

Podróż z Polski do Niemiec

Warszawę od Berlina dzieli niecałe 600 km. Do stolicy Bawarii, czyli Monachium, mieszkaniec Warszawy musi pokonać ponad 1000 km. Jednak w dobie autostrad i świetnych połączeń, w tym szerokiej oferty busów do Niemiec, podróż jest przyjemna, szybka i tania. Korzystając z przejazdów naszymi busami nie trzeba się o nic martwić – można się przespać w wygodnym fotelu, skorzystać z bezpłatnego WiFi, dzieci mają zapewnione wygodne i bezpieczne foteliki oraz możliwość oglądania filmów. Dlatego zachęcam, by zdecydować się na wycieczkę i sprawdzić samodzielnie, co warto zobaczyć w Niemczech.

Nowoczesna stolica

Berlin to kilkumilionowe miasto, a w nim setki interesujących miejsc – od symboli miasta znanych z pocztówek, przez kościoły, po ukwiecone place i nowoczesne muzea. Nie sposób wymienić wszystkie atrakcje Berlina, dlatego pierwszą wizytę w mieście warto poświęcić na zobaczenie Bramy Brandenburskiej. To najbardziej rozpoznawalna na świecie niemiecka budowla. Kolejnym punktem zwiedzania może być Reichstag, czyli monumentalny budynek niemieckiego parlamentu wraz ze spiralnymi schodami, które prowadzą do przeszklonej kopuły – najwyższego punktu budowli. Niestety kolejki w tym miejscu są tak duże, że nie każdemu uda się wejść. Na pocieszenie jednak zostaje zawsze Plac Gendarmenmarkt z Katedrą Francuską oraz budynkiem Konzerthaus Berlin. Najwspanialsza jest tutaj atmosfera zabawy i wypoczynku. Jednak najpiękniejszym budynkiem zdaniem milionów turystów odwiedzających Berlin jest Katedra – jej niesamowita kopuła i masywne kolumny robią wrażenie i zachęcają do wejścia do środka.
Oczywiście pozostają też bardzo znane miejsca pamięci po trudnej niemieckiej historii, w których po prostu nie można nie być. To Mur Berliński czy Pomnik pomordowanych Żydów Europy.

Atrakcje turystyczne Bawarii

Największy pod względem powierzchni i najlepiej rozwinięty kraj związkowy Niemiec przede wszystkim kojarzy się z piwnym festiwalem. Jednak i tutaj można nie tylko smakować prawdziwej niemieckiej kuchni i złocistego trunku, ale także zobaczyć ciekawe miejsca. Perłą Bawarii jest Koenigssee w Parku Narodowego Berchtesgaden. To alpejskie jezioro przyciąga turystów na swoje piesze szlaki, z których rozciągają się przepiękne widoki na zielone doliny oraz łódki sunące po jeziorze. Łodzie przewożą także turystów do kościółka St. Bartholomeo – jednej z największych atrakcji nad Koenigssee. Kościół i urok tego miejsca sprawiają, że widnieje on na wielu obrazach i pamiątkach z tego miejsca.
W samym Monachium zaś, czyli stolicy Bawarii, warto zobaczyć kościół Najświętszej Marii Panny, barokowy pałac Nymphenburg i pałac królewski w Monachium.

Back to top
Call Now Button
Facebook: Busy do Belgii, Holandii, Niemiec - MegaTur