Aktualności

Przewozy międzynarodowe Mega Tur

Te miejsca w Holandii koniecznie musisz zobaczyć!

  • 30 maja 2017

Holandia to niewielki, niezwykle zielony kraj Beneluxu. Chociaż leży w depresji, to zdecydowanie przebywanie w nim sprawia wiele radości. To idealne miejsce do pracy i mieszkania, stąd tak wielu naszych rodaków przenosi się właśnie na ziemie niderlandzkie. Jednak nawet krótki pobyt turystyczny jest przyjemny, a wakacje w Holandii mogą być niezwykle ciekawe.wyjazd do Holandii

Oto odpowiedź na pytanie “co warto zwiedzić w Holandii?”.

Holandia przede wszystkim kojarzy się z rowerami, ale nie trzeba zabierać roweru ze sobą. Można wsiąść w Polsce do komfortowego busa. Busy do Holandii wyposażone są bowiem w wygodne fotele, w bezprzewodowy Internet, prowadzone są przez doświadczonych kierowców. Warto sprawdzić ofertę a potem już tylko wybrać miejsce, które chcielibyśmy zwiedzić w kraju tulipanów.

Na wyjazd do Holandii nie trzeba brać ze sobą dużego bagażu. Ceny w sklepach co prawda są wyższe niż w Polsce, ale gdy o czymś zapomnimy, kupimy to na miejscu. Do jedzenia na pewno warto kupić przepyszne frytki, które w Holandii podawane są z majonezem albo… pikantnym sosem z orzeszków ziemnych (Pindasaus). Do tego złocisty trunek albo kubek kawy, wypożyczalnia rowerów i można zwiedzać! Ten płaski kraj naprawdę wiele oferuje.

Rozkoszny Amsterdam

Przede wszystkim turystów przyciąga Amsterdam. To symboliczna stolica Holandii, bo większość instytucji państwowych mieści się w Hadze. Co ciekawe, to nie zabytki cieszą się tutaj największą sławą, ale na przykład muzea: Rijksmuseum, Rembrandthuis van Gogha czy Dom Anny Frank – żydowskiej dziewczynki, która ukrywała się przed okupantami i pisała pamiętnik, który przeszedł do historii. Nie można sobie odmówić w Amsterdamie rejsu statkiem po licznych kanałach, ani przejścia się po dzielnicy Czerwonych Latarni, chociaż to ostatnie najlepiej zostawić sobie na późny wieczór. Trzeba przyznać, że Holandia to bardzo postępowy kraj i było tak od zawsze, jednocześnie niezwykle przyjazny, czysty, uporządkowany i bezpieczny.

Inne atrakcje Holandii

Wyjazd do Holandii można zaplanować na każdą porę roku, bo nawet zimy nie są tutaj srogie, a miejsc ciekawych bardzo wiele. Jednak podróżując wiosną, zobaczymy całe pola tulipanów. Jeśli już przekwitną, to pozostają nam inne symbole kraju – wiatraki. Kinderdijk to historyczne miasteczko wiatraków, które można podziwiać także od środka.

Na uwagę zasługują też takie miasteczka jak Delft, czyli stolica holenderskiej porcelany, Gouda ze swoim ratuszem na planie trójkąta oraz Rotterdam z charakterystycznym mostem Erazma.

Back to top
Call Now Button
Facebook: Busy do Belgii, Holandii, Niemiec - MegaTur