Aktualności

Przewozy międzynarodowe Mega Tur

Pikniki firmowe – na czym polegają? Jak je zorganizować?

Imprezy firmowe
  • 2 listopada 2018

Pikniki firmoweNie każdy o tym wie, ale pikniki firmowe stają się w Polsce coraz popularniejsze.

Dzięki takiej formie spędzania czasu, pracownicy mogą poczuć mocniejsze więzi z firmą, w której pracują. Jednocześnie jest to także duża atrakcja dla ich rodzin, a także sposób na pokazanie się kontrahentom.

Pikniki firmowe – czyli co?

Tak naprawdę trudno o kogoś, kto nie słyszałby o różnych formach wyjazdów integracyjnych. Tego typu wycieczki stały się niezwykle popularne w ciągu kilkunastu ostatnich lat. Jednak pikniki firmowe różnią się od nich pod wieloma kwestiami.

Choć nie ma jednej definicji pikniku firmowego, to jednak zwraca się uwagę na kilka cecha wspólnych dla tego typu wydarzeń. Po pierwsze – najczęściej nie są one ograniczone wyłącznie do samych pracowników firmy. Na tego typu wydarzenia bardzo często zapraszane są rodziny pracowników, a także kontrahenci.

Po drugie – inny jest sam sposób spędzania czasu. W związku z tym, że intencją nie jest tutaj wyłącznie integrowanie grupy, atrakcje mogą być zupełnie inne. Nierzadko przyjmują one formy wydarzeń o charakterze charytatywnym.

Kolejną kwestią związaną z organizowaniem pikniku firmowego jest jego umiejscowienie – przeważnie znajdują się one w niedalekiej odległości od samego przedsiębiorstwa. Najczęściej jest to wydarzenie trwające jeden dzień, w związku z czym nie ma potrzeby organizowania noclegu.

Rodzinne pikniki firmowe

Pikniki firmoweW związku z tym, że pikniki firmowe – w odróżnieniu od wyjazdów integracyjnych – są przeznaczone dla pracowników z rodzinami, trzeba zadbać o odpowiednie atrakcje. Jednym z najważniejszych elementów będą różnego rodzaju propozycje dla najmłodszych. Zjeżdżalnie, baseny z kulkami, trampoliny czy karuzele to tylko przykłady atrakcji, które sprawią, że tego typu piknik będzie chętnie odwiedzany przez pracowników z dziećmi.

Oczywiście warto zapewnić także część gastronomiczną – tak, aby goście na pikniku mogli spędzić niemal cały dzień. Wszelkiego rodzaju grille czy kuchnie polową będą świetnym sposobem na smaczny, a przy tym niedrogi posiłek.

Bardzo często pikniki firmowe są skoncentrowane wokół jednego, ważnego eventu. Najczęściej jest to jakiś koncert muzyczny, show kabaretowy czy inna forma występu artystycznego. Oczywiście na scenie podczas całego dnia mogą odbywać się różnego rodzaju atrakcje, takie jak konkursy.

Pikniki firmowe to także sposób na działalność charytatywną. Duże firmy poważnie traktujące społeczną odpowiedzialność biznesu mogą organizować różnego rodzaju zbiórki charytatywne w formie pikniku.

Gdzie zorganizować piknik?

Podczas organizowania takiego eventu, kwestia wyboru odpowiedniej lokalizacji jest niezwykle ważna. Nie każda firma dysponuje na tyle dużym obszarem, by móc zapewnić bezpieczne i atrakcyjne miejsce spotkań na swoim obszarze. W związku z tym warto zastanowić się nad zorganizowaniem takiego wydarzenia na pobliskich terenach rekreacyjnych.

W przypadku tego typu wydarzeń, organizowanych w większej odległości od zakładu pracy, warto zorganizować transport do danego miejsca – przynajmniej dla samych pracowników. Dlatego też zachęcamy do zapoznania się z oferowaną przez nas usługą przewozu osób. W naszych samochodach w komfortowych warunkach może podróżować – w zależności od wersji nadwozia – 9 lub 15 osób.

Sposób na pokazanie się z dobrej strony

Różnego rodzaju pikniki firmowe to świetny sposób na zdobycie rozgłosu dla przedsiębiorstwa. Jeżeli oferta tego typu wydarzenia będzie na tyle atrakcyjna, by ściągnąć na nie osoby niezwiązane z firmą, będzie to świetny sposób na wsparcie np. prowadzonej rekrutacji. Oczywiście w takiej sytuacji będzie to także doskonała reklama firmy na rynku lokalnym.

Tego typu impreza to doskonałą sposobność do pokazania się firmy z jej jak najlepszej strony. Atrakcje przygotowane na tego typu imprezie mogą zainteresować kontrahentów lub inwestorów z branży. Im bardziej zróżnicowana oferta tego typu pikniku – tym lepiej. W końcu trudno przejść obojętnie wobec dobrego koncertu muzycznego, turnieju szachowego, możliwości przejażdżki quadem czy innych atrakcji.

Jeżeli istnieje taka potrzeba, warto zadbać o transport dla kontrahentów. Na tego typu imprezy często zapraszani są partnerzy biznesowi – nierzadko zagraniczni – w związku z czym zorganizowanie przewozu byłoby bardzo wskazane. W takiej sytuacji zdecydowanie warto zdecydować się na skorzystanie właśnie z naszej oferty. Nasze busy zapewniają pasażerom wysoki poziom komfortu, a kierowcy cechują się dużym profesjonalizmem i z pewnością sprostają nawet wysokim oczekiwaniom.

Organizując pikniki firmowe zdecydowanie warto zapoznać się z naszą ofertą przewozu osób. Możliwość wynajęcia busa z kierowcą doskonale sprawdzi się podczas tego typu imprez. Gdyby potrzebowali Państwo dodatkowych informacji – zachęcamy do kontaktu.

Back to top
Call Now Button
Facebook: Busy do Belgii, Holandii, Niemiec - MegaTur